Asus AM 6020 VI -T4 Modem Port Açma Ayarları

Asus AM 6020 VI -T4 Modem Port Açma Ayarları

11858 teknik destek

Asus AM 6020 VI -T4 Modem Port Açma işlemi nasıl yapılır gelin beraber yapalım. İlk adım olarak bilgisayarımızdan bir internet tarayıcısı açıp adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basınız.

Asus AM6020VII--T4 Modem Port Açma Ayarları_resim1

Modem arayüzüne giriş ekranı gelecektir ve bu ekranda Kullanıcı Adı ve Şifre  isteyecektir. Modem arayüz kullanıcı adı ve şifre bölümüne “Admin”( A harfi büyük olarak yazılmalıdır.) yazarak “Log In” butonuna tıklayınız.

Asus AM6020VII--T4 Modem Port Açma Ayarları_resim2

Modem arayüz sayfasında üst taraftaki seçeneklerden “ADVANCED” seçerek, soldaki pencereden “Port Forwarding” e tıklayınız.

Asus AM6020VII--T4 Modem Port Açma Ayarları_resim3

“Port Forwarding” menüsünde giriş yaptıktan sonra “LAN IP” kısmına “PC, DVR” veya IP kameranın IP numarasını yazınız ve “Category” penceresinden “User” seçeneğini işaretleyin “New” butonuna basınız.

Asus AM6020VII--T4 Modem Port Açma Ayarları_resim4

“Rule Management” menüsünden sırasıyla aşağıdaki resimlerde yapılan işlemleri açmak istediğiniz portları yazarak tamamlayınız. Açmak istediğiniz portları bitirdikten sonra  Apply butonuna basınız.

Asus AM6020VII--T4 Modem Port Açma Ayarları_resim5

Açmak istediğiniz portları açtıktan sonra “Port Forwarding” menüsüne giriniz. “Category” seçeneğinden “User” tıklayınız, “Available Rules” kutusunun içinde tanımladığınız “Rule Name ( PORT -1 ve PORT -2 )” göreceksiniz. “Rule Name” leri seçip “Add” butonuna basarak “Applied Rules” kutusuna ekleyiniz. Açmış olduğunuz bütün portları ekledikten sonra “Apply” tıklayarak port yönlendirme işlemini tamamlayınız.

Asus AM6020VII--T4 Modem Port Açma Ayarları_resim6

Asus AM 6020 VI -T4 Modem Port Açma ve port ayarları hakkında yapılması gereken ayarlar sonucunda dışarıdan telefondan bilgisayardan izlenebilir duruma gelecektir, konu hakkında uzak bağlantı ile canlı destek almak için 11858 Teknoloji Destek Hattı‘nı arayarak destek alabilirsiniz