DVR Kayıt Cihazına Modem IP Adresi Sabitleme ve  İnternet Üzerinden İzleme

DVR Kayıt Cihazına Modem IP Adresi Sabitleme ve İnternet Üzerinden İzleme

11858 teknik destek

Port açma işlemlerini sağlaya bilmek için bazı adımları gerçekleştirmemiz gerekmektedir. Bu konuda Güvenlik kamerası kayıt cihazı için port açma ve diğer port açma işleminde IP Sabitleme işlemini anlatacağım.

Öncelikle güvenlik kameranızın kayıt cihazına giriş yaparak, kayıt cihazı menüsünde “AĞ” yada “NETWORK” giriş yapınız. Giriş yaptığınız ağ ayarları içinde IP Adress yazan alana modeme ait IP Adresini ağ ayarları içinde bulunan IP Address yazan kısmına yazınız .

IP Adres: 192.168.1.100

Subnet Mask : 255.255.255.0

Gateway: 192.168.1.1 şeklinde yazarak kaydet basınız.

Açmak istediniz portlar kayıt cihazınızın ağ ayarları içinde yer alacaktır. Sabitlediğiniz IP adresiniz ile  kayıt cihazı içinde yer alan portlar ile artık modem arayüzüne giriş yaparak port açabilirsiniz. Port açmak için Link Tıklaynız. 

DVR_Kayıt _Cihazı_ Ağ_ Ayarları_resim_1

kayır cihazınızın içine sabitlediğniz IP adresinizi bilgisayarınızda Internet Explorer sayfasının adres çubuğuna 192.168.1.100 yazarak enter tuşuna basınız. Activex control uyarısı gelebilir.

DVR_Kayıt _Cihazı_ Ağ_ Ayarları_resim_2

Activex control uyarısı aldı iseniz aşağıdaki resimdeki adımları gerçekleştirerek. Kameralarınızı izleyebilirsiniz.

Öncelikle Internet Explorer sayfasından internet özelliklerine giriş yapınız. İnternet özellikleri sayfasında Güvenlik – Özel Düzey tıklayınız. Özel Düzey tıkladıktan sonra acılan sayfada “activex denetimlerini ve eklentileri” altında bulunan resimdeki menüleri “Etkinleştir” seçeneğini seçerek “Tamam” tıklayınız.

DVR_Kayıt _Cihazı_ Ağ_ Ayarları_resim_3

Güvenlik menüsüne geri dönecektir, hiçbir değişiklik yapmadan yapmış olduğunuz değişikleri onaylayarak “Tamam” tıklayınız.

DVR_Kayıt _Cihazı_ Ağ_ Ayarları_resim_4

Activex ayarlarınızı yapılandırma işleminden sonra Internet Explorer sayfasını açarak IP adresinizi giriş yapınız. 192.168.1.100 kayıt cihazınızın login menüsü gelecektir.  Gelen ekrana kullanıcı adı ve şifre ile girişinizi yapınız.

DVR_Kayıt _Cihazı_ Ağ_ Ayarları_resim_5

Artık aynı ağ üzerinden kayıt cihazınızı izleyebilirsiniz. Sitatik Ip adresine sahip iseniz kameralarınızı farklı ağlar üzerinden de izleyebilir takip edebilirsiniz.

DVR_Kayıt _Cihazı_ Ağ_ Ayarları_resim_6

DVR Kayıt Cihazına Modem IP Adresi Sabitleme, İnternet Üzerinden İzleme ve port ayarları hakkında yapılması gereken ayarlar sonucunda dışarıdan telefondan bilgisayardan izlenebilir duruma gelecektir, konu hakkında uzak bağlantı ile canlı destek almak için 11858 Teknoloji Destek Hattı‘nı arayarak destek alabilirsiniz.