Everst SG -1600 Modem Port Yönlendirme

Everst SG -1600 Modem Port Yönlendirme

11858 teknik destek

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere  Everst SG -1600 Modem Port Yönlendirme işlemlerini anlatacağız. İlk adım olarak bilgisayarımızdan bir internet tarayıcısı açıp adres çubuğuna 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basınız.

Everst SG -1600 Modem Port Yönlendirme _resim_1

Açılacak olan ekranda istenilen Kullanıcı Adı ve Şifre kısımlarına “admin” yazıp giriş sağlayınız. Açılan kullanıcı arayüzünde “Gelişmiş seçeneğine” tıklayınız.

Everst SG -1600 Modem Port Yönlendirme _resim_2

Açılan sayfada sol tarafta bulunan menüden Gelişmiş Kurulum > Nat > Sanal Sunucular kısmına giriş sağlayınız ve Ekle butonuna tıklayınız.

Everst SG -1600 Modem Port Yönlendirme _resim_3Por açma menüsü karşınıza gelecektir.

Bir Servis Seçin kısmında bir servis seçebilirsiniz veya Özel Servis seçerek bir isim belirleyebiliriz.

Sunucu Ip Adresi kısmına açacağımız cihazın ip adresini yazınız.

Alt kısımda bulunan kısımlara ise açacağımız port değerlerimizi yazarak Kaydet tıklayınız. Farklı portlar açmak istediğinizde aynı adımları uygulayabilirsiniz.

Everst SG -1600 Modem Port Yönlendirme _resim_4

Modem arayüz ekranında güvenlik duvarı açık ise kapatmanız gerekiyor. Güvenlik duvarı açık durumda iken uzak izleme de sorun yaşayabilir bağlantı kuramaya bilirsiniz .

Everst SG -1600  Modem Port ve port ayarları hakkında yapılması gereken ayarlar sonucunda dışarıdan telefondan bilgisayardan izlenebilir duruma gelecektir, konu hakkında uzak bağlantı ile canlı destek almak için 11858 Teknoloji Destek Hattı‘nı arayarak destek alabilirsiniz.