ZYXEL P-660R-T1 Modem Port Açma İşlemi Nasıl Yapılır.

ZYXEL P-660R-T1 Modem Port Açma İşlemi Nasıl Yapılır.

11858 teknik destek

Önce ZyXEL P-660R-Tx v3s Serisi modemden bahsedelim, ZyXEL P-660R-Tx v3s Seris 56K modemden 430 kat daha hızlı, 12 Mbps (ADSL2) veya 24 Mbps’ye (ADSL2 +) kadar aşağı aktarımı destekleyen bir ADSL / ADSL2 / ADSL2 + yönlendiricidir. ISP / Telco ihtiyaçları için, P-660R-Tx v3s Serisi, oran ve hat durumu izleme ve yönetimini destekler. Kullanıcılar yalnızca yüksek hızlı ADSL servislerinin değil, aynı zamanda etkileşimli oyun, video akışı ve gerçek zamanlı ses gibi genişbant multimedya uygulamalarının tadını her zamankinden daha kolay bir şekilde kullanabilirler.

  • ADSL2 + İnternet erişimi
  • DoS önleme ile SOHO güvenlik duvarı güvenliği
  • Web tabanlı kullanıcı arayüzü
  • Güçlü uzaktan yönetim desteği (TR-069)

Şimdi ZyXEL P-660R-Tx v3s Serisi modemde port açma işlemi nasıl yapılır gelelim onu anlatmaya,

Port açma işlemini modeme bağlı bilgisayar, tablet cep telefonu ile de yapabilirsiniz. İnternet sayfası açarak adres çubuğuna“192.168.1.1” yazarak “enter” basınız. Açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre isteyecektir, kullanıcı adı “admin” şifresi “ttnet veya 1234”dür.  Kullanıcı adı ve şifreyi yazarak “Oturum Aç” tıklayınız.

ZYXEL P-660R-T1 Modem Port Açma İşlemi Nasıl Yapılır_1

Açılan   ZyXEL P-660R menüsünde “Gelişmiş” tıklayınız.

ZYXEL P-660R-T1 Modem Port Açma İşlemi Nasıl Yapılır_2

“Gelişmiş” menüsü altında “Uzak Yönetim” tıklayınız.

ZYXEL P-660R-T1 Modem Port Açma İşlemi Nasıl Yapılır_3

“Gelişmiş” menüsü altında “Uzak Yönetim” tıkladığınız zaman acılan menüde birden fazla seçenek var. Biz bu seçeneklerden sadece “www” kullanacağız.

“www” tıklayınız sırası ile Sunucu portunu “açmak istenilen port değirini” Sunucu erişimi “yerel alan ağı” seçiniz ve Güvenilir IP Adresi “portu yönlendirmek istediğiniz” yazınız. işlem aşamalarını sağladıktan sonra uygulaya basarak portunuzu açmış olacaksınız.

ZYXEL P-660R-T1 Modem Port Açma İşlemi Nasıl Yapılır_4

Güvenlik duvarını kapalı duruma getirmeniz gereklidir. Bazen acık olan güvenlik duvarları modemde yönlendirme açık bile olsa yönlendirmeyi kapalı duruma getirmektedir.

“Güvenlik” menüsünden “Güvenlik Duvarı” nı tıklayınız, açılan menüden güvenlik duvarını “Devre dışı” seçerek “Uygula”yı tıklayınız.

ZYXEL P-660R-T1 Modem Port Açma İşlemi Nasıl Yapılır_5

Port açma işlemini tamamlamış olmaktasınız. Farklı portlar açmak istediğinizde yukarıdaki adımları tekrar yapabilirsiniz.