Tenda D151 Modem Port Açma Resimli Anlatım

Tenda D151 Modem Port Açma Resimli Anlatım

11858 teknik destek

Tenda D151 Modem  port yönlendirme, güvenlik kamerası internet üzerinden izleme ayarlarını beraber yapalım.

Tenda D151 Modemde Port yönlendirme işleminin yapılabilmesi için modem kullanıcı arayüzüne giriş yapınız. D151 Modemin web arayüzüne girmek için web tarayıcınızın adres çubuğuna modemin arayüz adresi olan 192.168.1.1 yazıp enter tuşuna basınız.

Ekrana Kullanıcı adı ve Şifre kısmı gelecek.Açılan ekranda kullanıcı adı kısmına küçük harfler ile admin ve şifre kısmına da admin yazarak giriş butonunu tıklayınız.

tenda_portacma_resim_1

Açılan sayfanın sol kısımın da Gelişmiş Ayarlar’ı tıklayınız.

tenda_portacma_resim_2

Arayüz kullanıcı sayfasında sol kısımın da Gelişmiş Ayarlar’ı tıklayarak alt başlık altında NAT kısmına tıklayınız. Sanal Sunucular kısmına tıklayıp Ekle butonuna tıklayınız.

tenda_portacma_resim_3

Açılan pencerede yönlendirmek istediğiniz cihazın ip adresi, port adı ve port numaralarını yazdıktan sonra Uygula/Kaydet butonuna tıklayınız.

tenda_portacma_resim_4

Kaydetme işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi açmış olduğunuz portları göreceksiniz.

tenda_portacma_resim_5

Son olarak modem güvenlik duvarını kapatıp, modeminizi yeniden başlattığınızda modem port açma işlemi tamamlanmış olur. Farklı Portlar açmak istediğinizde yukarıdaki adımları yapabilirsiniz.

Tenda D151 Modem Port ve port ayarları hakkında yapılması gereken ayarlar sonucunda dışarıdan telefondan bilgisayardan izlenebilir duruma gelecektir, konu hakkında uzak bağlantı ile canlı destek almak için 11858 Teknoloji Destek Hattı‘nı arayarak destek alabilirsiniz.