TP-Link TD864W Modemde Port Yönlendirme Resimli Anlatım

TP-Link TD864W Modemde Port Yönlendirme Resimli Anlatım

11858 teknik destek

Öncelikle port açmak istediğiniz cihaza ait yerel ıp adresini ve açılması gereken portları öğrenmeniz gerekli. İnternet üzerinden radyo yayını için port açma işlemini anlatacağımız için öncelikle yayın yaptığınız bilgisayarda ıp adresinizi sabitlememiz gerekmektedir. Yerel ağ ayarlarında giriş yaparak modem ıp adresinize göre ip adresini veriniz. “Örnk.192.168.1.100”

Modeme bağlı bir bilgisayardan bir internet tarayıcısı açıp, adres çubuğuna “192.168.1.1” yazdıktan sonra Enter‘a basınız.

TP-Link_TD864W_resim_1

Modem arayüz sayfası açılacaktır. Açılan sayfada modem ayarlarını yapacağınız ekran gelecektir. Bu sayfada gelişmiş tıklayınız.

TP-Link_TD864W_resim_2

Açılan sayfada sırası ile  “Gelişmiş – NAT – Sanal Sunucu” tıklayınız. Açılan sayfada Servis Tipi kategorisi altındaki alanları sırası ile dolduruyoruz. “Kullanıcı Tanımlı” seçerek istediğiniz birisim verebilirsiniz. Ben radyo için işlem yapacağımdan Radyo olarak ismini belirledim.

Protokol : UDP seçili olmalı, radyo yayını için ses portunu açmamız gerekmektedir. görüntü içinde TCP portu açılır.

Wan ayarları : arayüz

Wan Arayüzü : İnternet

Wan portu : 40123 bu port sadece radyo için kullanılan bir port’dur.

Lan portu : 40123

Lan IP Adresi: 192.168.1.100 örnk. Bilgisayarınızın ağ ayarları menüsünden yerel ıp olarak belirlediğiniz ıp adresini kullanmanız gerekmektedir.

Tüm alanları doğru olarak doldurdu iseniz “Ekle” tıklayarak açtığınız portu eklemiş olursunuz .

TP-Link_TD864W_resim_3

Ekleme işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki resim gibi görülecektir. artık radyo portunuz açılmış olup yayın yapabilirsiniz.

TP-Link_TD864W_resim_4

TP-Link TD864W Modemde Port  Açma ve port ayarları hakkında yapılması gereken ayarlar sonucunda dışarıdan telefondan bilgisayardan izlenebilir duruma gelecektir, konu hakkında uzak bağlantı ile canlı destek almak için 11858 Teknoloji Destek Hattı‘nı arayarak destek alabilirsiniz.